Підбір фарби

Увійти

Забули свій пароль?

5 питань при виборі фарби

Власникам інтер'єру

На сьогодні вибір інтер’єрних фарб на українському ринку настільки великий, що пересічному покупцеві легко розгубитися у всьому цьому різноманітті. На що потрібно звертати увагу при виборі фарби для кімнати? Як відрізнити якісну фарбі від неякісної? Чи варто економити на фарбі?

Ми підготували для вас короткий, але корисний перелік питань, яким при виборі фарби слід приділити увагу в першу чергу.

1. Вміст шкідливих речовин (екологічність фарби)

Підбираючи фарбу для своєї квартири чи будинку, ви маєте знати, що фарби з найнижчого цінового сегменту, як правило, виробляються з використанням таких небезпечних речовин, як цинк і сполуки свинцю та ртуті. Навіть після повного висихання така фарба, на жаль, здатна до емісії шкідливих сполук, що безумовно завдає шкоди здоров'ю людини. У зв’язку з активним розвитком хімічної промисловості останнім часом почастішали алергічні прояви, особливо у дітей.

Фарба середнього та преміального класу проходить жорстку сертифікацію на мінімальний вміст або повну відсутність шкідливих речовин в своєму складі, про що має свідчити відповідне маркування сертифіката на упаковці.

2. Стійкість до стирання і миття

Фарба, яку можна мити, не вимагає перефарбовування у разі появи забруднень: сліди від рук чи взуття, їжі, масних плям, сліди від тварин тощо. Достатньо вимити ділянки стін за допомогою теплої мильної води.

На відміну від матових фарб середнього класу, які після миття починають блищати, фарби преміальних виробників гарантують незмінність пофарбованої поверхні та антибактеріальний захист (спеціальні добавки, що перешкоджають появі грибка і цвілі).

Крім того, в лінійці продуктів преміальних виробників зазвичай є фарби, стійкі навіть до подряпин і дуже високого ступеня навантажень, спеціально розроблені для високопрохідних приміщень на кшталт шкіл, лікарень, коридору готелів чи ресторану.

3. Стійкість до ультрафіолету (вигоряння кольору)

Навіть фарби поважного середнього рівня не завжди зберігають свій колір протягом декількох років, особливо в сонячних кімнатах. Якщо цей параметр для вас важливий, бажано звертати увагу на наявність інформації про стійкість фарби до вигорання кольору. Якщо така інформація не вказана явно на етикетці, швидше за все стійкість до вигоряння виробником для цього продукту не гарантується.Треба зауважити, технології, що застосовуються при виробництві фарб, здатних чинити опір впливу ультрафіолетових променів, поки, на жаль, не дешеві, що відповідно відображається на ціннику. Не варто чекати дива від відверто доступних рішень.

4. Зручність нанесення (відсутність розбризкування і розводів при нанесенні)

Якщо порівняти дві фарби, принципово нічим одна від одної не відрізняються, крім ціни, в більш дешевої, скоріш за все, відсутні добавки, що перешкоджають розбризкуванню і підтіканню.Наявність такої характеристики дозволяє уникнути грубих помилок і неочікуваних результатів навіть майстрам-початківцям. Крім того, завдяки зручній формулі нанесення, в разі роботи валиком чи пензлем руки і одяг залишаються чистими.

5. Ремонтно-придатність (відсутність слідів локального підфарбовування при ремонтах)

При ремонті стін після невдалого монтажу меблів, часто виникає необхідність усунути локальні сліди від ударів чи подряпин. Бюджетні фарби можуть з’їсти ваш бюджет, адже майже не підлягають відновленню – через нестабільну формулу фарби місце локального підфарбовування відрізнятиметься від основної пофарбованої поверхні.

Преміальні виробники використовують сталу формулу та колоранти найвищої якості для отримання однорідного покриття навіть при частковому підфарбовуванні. З цієї ж причини для отримання бажаного кольору може вистачити 1 шару преміальної фарби, в той час як бюджетна фарба вимагає 2 або навіть 3 шарів, що суттєво відбивається на бюджеті ремонту та фінальній якості покриття.