Підбір фарби

Увійти

Забули свій пароль?

Секрети підготовки стіни до фарбування

Власникам інтер'єру

Плануємо фарбування

Якщо ви плануєте ремонт або просто вирішили освіжити стіни в будинку або квартирі, не варто намагатися зробити все поспіхом, на швидкоруч. Перш ніж приступити безпосередньо до фарбування, слід все ретельно обміркувати і зважити. Сьогодні ринок пропонує нескінченний вибір фарб різних відтінків.

Фарбування стін обирають в тому випадку, коли хочуть:

  • швидко та економно оновити інтер'єр;
  • зробити його унікальним;
  • і при цьому мати можливість очищати стіни від забруднень.

Для фарбування стін необхідно вибрати фарбу, яка буде легко митися, але водночас залишиться стійкою до стирання та пошкоджень.

Інструменти для фарбування стін

Для нанесення фарби на стіну використовуються різні інструменти, від щіток і валика до професійного обладнання на кшталт пульверизатора. До речі, вибір інструментів і матеріалів для підготовки стін під фарбування не менш важливий, ніж саме фарбування!

Від якості матеріалів, від умов їх зберігання і використання, а також від вправності в підготовці поверхні залежить понад половина успіху фарбування. Ось чому так важливо обирати надійні та перевірені інструменти, а також досвідчених фахівців, які професійно виконають малярні роботи.

Важливий момент! 75% від всієї роботи з фарбування займає підготовка стін. Це найважливіший етап. Від того, наскільки ретельно ви підготуєте стіни до фарбування, залежить весь подальший результат, якість покриття та експлуатаційні властивості фарби.

Різновиди стін

Стіни під фарбування можуть бути: 

Новими. Такі стіни вимагають менше часу на підготовчі роботи. Все, що вам необхідно зробити, це зашпаклювати всі тріщини, вм'ятини і нерівності. Обробити зашпакльовану поверхню наждачним папером, добре вимити, висушити та заґрунтувати підготовлену стіну. Ґрунтовка необхідна, щоб збільшити зчіплюваність (адгезію) фарби з поверхнею стіни.

Старими. З цими стінами доведеться попрацювати трохи довше. Зі стін необхідно зняти старі шпалери, а після цього ретельно промити поверхню. Так ви зможете побачити всі недоліки, плями чи нерівності, з якими необхідно попрацювати.

Якщо стіна вже була пофарбована, необхідно критично оцінити стан старої фарби. Якщо стан пофарбованої стіни хороший, достатньо вимити і заґрунтувати її наново. Якщо ж фарба відходить, лущиться або пішла плямами, її необхідно знімати, а стару штукатурку мити і ґрунтувати наново.

Важливий момент! Забороняється наносити один на одного різні види фарб. При використанні різних видів фарби, старий пофарбований шар необхідно повністю знімати!

Місця, в яких ви помітили зміни кольору, необхідно обробити протигрибковим препаратом. Плями іржі, нікотину або жиру (в разі, якщо вони не відмиваються), необхідно замаскувати фарбою на основі розчинника. Підготовлені до фарбування стіни повинні бути ідеально рівними, гладенькими, чистими і сухими.

Після нанесення шпаклівки наноситься пропитка глибокого проникнення. Після того, як пропитка глибокого проникнення (наприклад, Ceresit СТ-17) повністю увібралася і просохла, приступаємо до фарбування стін.

Фарбування стін виконується, як правило, в один шар ґрунт-фарбою, наприклад: Sure Seal ™ Latex Primer Sealer 027-00, Super Hide Latex primer 354-00, Fresh Start Acrylic Primer 023-00 з лінійки Benjamin Moore, після чого наноситься один або два шари фарби в залежності від обраного кольору.

Більшість інтер’єрних фарб з лінійки Benjamin Moore можна мити. Очищати стіни рекомендуємо мильним розчином та губкою.

Деталі з догляду за пофарбованою поверхнею ви можете дізнатися у наших консультантів.