Підбір фарби

Увійти

Забули свій пароль?

Як обрати інтер’єру фарбу?

Власникам інтер'єру

Як обрати інтер’єру фарбу?

10 характеристик інтер’єрної фарби
За результатами досліджень, проведених спеціалістами, якість фарби, на думку більшості споживачів, ґрунтується на десяти основних характеристиках:

 1. Покривна здатність фарби.Простота нанесення. 
 2. Довговічність. 
 3. Відповідність вимогам різноманітного декору. 
 4. Простота обслуговування. 
 5. Стійкість до погодних умов.
 6. Швидке висихання.
 7. Хороші адгезивні характеристики.
 8. Відсутність неприємного запаху.
 9. Безпека для життя і здоровя.

Виходячи з цього списку і починається вибір фарби для стін. На ринку лакофарбової продукції широкий асортимент, і у кожного виробника свої переваги. Хтось акцентує увагу на екологічності, дехто на довговічності, а інші — на ціновій політиці.

Як обрати інтер’єру чи фасадну фарбу, яка б відповідала всім вимогам?
Після того, як ви визначилися з виробником, необхідно обрати потрібну серію/лінійку фарби, ступінь блиску, певний колір та з’ясувати експлуатаційні характеристики покриття.

Серії фарби
В асортименті Benjamin Moore на вас чекає широкий вибір інтер’єрних та фасадних фарб, що відрізняються за своїм властивостями в залежності від задач фарбування. Придбати фарбу Benjamin Moore можна на цьому сайті.

 • Існує окрема серія для фарбування стелі;
 • Фарба, що легко миється;
 • Фарба для приміщень з підвищеним рівнем вологи;
 • Фарба з максимально влучною передачею кольору;
 • Супер-екологічна серія для фарбування дитячих кімнат та приміщень для людей, які страждають на астму чи алергію.

Блиск фарби
Ступінь блиску фарби визначається кількістю світла, що відбивається від пофарбованої поверхні. У виробників фарб існують різні градації блиску, але спільними для всіх є найбільш поширені: матовий, напівматовий, глянець.

У преміальних фарб Benjamin Moore градація блиску значно ширша і задовільнить найвибагливіші запити, адже в залежності від серії та мети застосування, ці фарби доступні у таких варіантах блиску:

 • Глибоко-матова / Flat
 • Матова / Matte
 • Яєчна шкарлупа / EggShell
 • Перламутр / Pearl
 • Напівматова / Satin
 • Напівглянець / Semigloss
 • Глянець / Gloss
Як обрати потрібний відтінок фарби?

Як обрати фарбу за ступенем блиску?
При виборі блиску, важливо пам’ятати, що будь-який блиск акцентує увагу на недоліках стіни. Якщо потрібно щось замаскувати, використовуйте максимально матову базу, тобто глибокий мат. 

Фарба для стелі. Матова фарба поглинає світло і візуально створює ефект рівної поверхні. Стелю не потрібно мити, вона не витирається механічно під час експлуатації, тому матова фарба якнайкраще підходить для фарбування стелі.
Фарба для стін. Щоб правильно вибрати ступінь блиску фарби для стін, необхідно визначитися з призначенням приміщення, оцінити якість підготовки поверхні, зважити на зовнішнє та внутрішнє освітлення, а також врахувати експлуатаційне навантаження на стіни.
Фарби, що миються, найчастіше мають напівматовий (Satin) ступінь або блиск яєчної шкарлупи (EggShell).
Якщо ви не впевнені у виборі або маєте додаткові питання, в будь-якому нашому магазині менеджери підберуть для вас потрібну лінійку фарби, виходячи з ваших побажань та характеристик фарби.

Коли ви визначились із лінійкою та блиском, на вас очікує найцікавіша та водночас найскладніша задача: вибір кольору. Якщо ви хочете знайти свій ідеальний відтінок, який не потрібно буде перефарбовувати, вам знадобиться багато часу та зосередженість

Зразок фарби. Зразок фарби важливо роздивлятися саме на тій стіні, яку ви плануєте фарбувати. У магазині ви обираєте колір на маленькому шматочку-зразку, а наносите на велику вертикальну поверхню. Швидше за все, ваша кімната не освітлена люмінесцентними лампами, якими обладнані приміщення в магазинах фарб. Один і той самий колір може виглядати по-різному при зміні освітлення – не тільки штучного, але й природнього. Тому ваш інтер'єр може буквально грати різними кольорами в різний час доби.

Вибір фарби може бути дійсно складним процесом. Як мінімум, тому що в магазині на вас чекає неймовірна кількість кольорів: у прямому сенсі кілька тисяч відтінків, які відрізняються один від одного на півтону.
Не всім під силу відрізнити «кораловий» від «червоного», що вже говорити про нюанси «айворі» і «слонової кістки». Однак існує декілька ключових прийомів, які допоможуть надати вашим стінам саме такий колір, на який ви очікуєте.

Отже, кілька простих кроків, які допоможуть вам у виборі кольору фарби:

 • Один з важливих кроків – «винести колір з магазину». На кольоровій розтяжці представлені варіації однієї і тієї ж формули, одного відтінку, але різної інтенсивності.
 • Найнижчий (темний) колір дасть вам уявлення про базову кольорову гаму.
 • Будьте обережні при порівнянні двох зразків поруч один з одним. Вони можуть виглядати схожими на папері, але покажуть свій справжній відтінок, коли ви розглянете їх окремо.
 • Якщо ви хочете порівняти схожі кольори, спробуйте порівняти їх на великому зразку, а краще – скористайтеся викрасами, тобто примірниками з дсп або фанери 40х40см, які пофарбовано обраними кольорами.
 • Ніщо не допоможе вам обрати відтінок фарби краще, ніж побачити, як він виглядає на стіні. Для цього ви можете замовити у виробника пробні зразки, і вдома за допомогою щітки, пензлика чи валика нанести їх на стіну кімнати. Пофарбуйте ділянки стіни на рівні очей, наприклад, квадратами 30х30см. Важливо роздивіться кольори при штучному та денному освітленні у різний час доби.